Выбери любимый жанр

Putyin Hitlerre Meg - Рыбаченко Олег Павлович - Страница 2


Изменить размер шрифта:

2

  Az új testületben Vlagyimir Putyin kezdte érezni magában Hitler emlékét. Egyrészt ez még jó is. Nem fogsz elkapni furcsa viselkedésen és tudatlanságon. Valójában az ördög tudja, hogy néznek ki a német tábornokok és miniszterek. Úgy tűnik, Speert tartották a legtehetségesebbnek közülük.

  De Hitler emlékezete arra utalt, hogy Speer még nem kapta meg a birodalmi fegyverkezési és lőszerügyi miniszteri posztot. És talán - ez volt a náci Németország vereségének egyik fő oka. Ha egy ilyen lendületes minisztert korábban neveztek volna ki, a háborúk lefolyása másként alakult volna.

  Hitlernek azonban nem csak ebben sikerült egy jambot adnia. Például Duker közelében megállította a német tankokat, és ennek eredményeként négyszázezer britnek és százezer franciának sikerült Nagy-Britanniába menekülnie. És ha ezeket a csapatokat Hitler elfogta, akkor talán még Churchillnek is békére kellett mennie. Általában véve természetesen idióta volt az a döntés, hogy harcoljunk Németország ellen, amely szinte az egész kontinentális Európát átvette.

  De Churchill volt az, aki megmentette Oroszországot vagy a Szovjetuniót.

  Második front nélkül Sztálin esélye a Harmadik Birodalommal és szatelliteivel szemben szinte nulla lett volna.

  Szóval... Putyin káromkodott. Nem szerette Churchillt. Talán még rejtett irigység is volt erre a vezetőre. Végül is Churchill legenda és úriember maradt a történelemben.

  És Oroszország elnökét úgy hívják: Vovka-Cain! Ő valóban Oroszország és a világ történelmében most egy rosszindulatú szóval emlékeznek meg. Igen, elszabadult - nem bírta a kísértést, és nagy háborúba kezdett. A legnagyobb hiba, és mindenekelőtt erkölcsi: ez egy Kijev elleni kampány. Egy időben, amikor háború volt Grúziában, a diktátor meg akarta támadni Tbiliszit. De Oroszország hivatalos elnöke és Dmitrij Medvegyev legfelsőbb parancsnok határozottan ellene emelt szót. És abba kellett hagynom a harcot. Véget ért az ötnapos háború, amely a világtörténelem egyik legrövidebb, és talán az orosz történelem leggyorsabb háborúja. Százhat katona veszett, a grúzok még egy kicsit. Ekkor bosszantó érzés volt, hogy nem használták ki az alkalmat Grúzia megszállására. De Dmitrij Medvegyev meglehetősen logikusan elmagyarázta, hogy még ha sikerül is gyorsan elfoglalniuk a kaukázusi köztársaság területét, az orosz hadsereg gerillaháborúval néz szembe. Sőt, már Irak példája is a szemem előtt járt, amit az amerikaiak három hét alatt elfoglaltak, de akkora pártoskodással szembesültek, hogy onnan kénytelenek távozni, miután ötezer embert veszítettek, csak megöltek.

  Igen, és Afganisztán ugyanaz... Ráadásul Grúzia egy hegyvidéki ország, és ott tényleg lehet partizánkodni innen-onnan. Ráadásul a csecsen ellenállás még nem ért véget. Doku Umarov még élt, és a gerillaháború nemcsak Csecsenföldön, hanem szinte az egész Észak-Kaukázusban is zajlott. Grúzia megszállása esetén pedig az egész kollektív Nyugat segítené a kaukázusiakat. És az iszlamisták is elkezdenének segítséget kapni és felkapni a fejüket.

  Tehát Dmitrij Medvegyev abban az időben józan észt mutatott. És talán ez volt azon kevés bölcs döntések egyike, amit hozott.

  De az Ukrajnával vívott háború is viszonylag könnyűnek tűnt. Tehát a szláv testvér csapatai nagyon gyengén mutatták magukat a 2014-es és 2015-ös téli csatákban, és természetesen az volt a benyomás, hogy az ellenség egy nulla harcos.

  Nos, éppen ellenkezőleg, az orosz hadseregről, különösen Szíria után, túlzó elképzelések. Például technológiailag mi vagyunk a legerősebbek a világon. És dobj kalapot mindenkire.

  Úgy tűnik, sokan ezt gondolnák, ha ők Putyin lennének. És valószínűleg az amerikaiak nem ravaszkodtak, amikor azt mondták, hogy az orosz hadsereg három nap alatt beveheti Kijevet. Nyilván azt is gondolták, hogy Oroszország túl erős, Ukrajna pedig gyenge. De... Már az első napokban súlyos veszteségeket szenvedtek válogatott orosz egységek, és világossá vált, hogy a villámháború meghiúsult.

  A háború folytatódott, nem úgy, ahogy ő szerette volna. Talán békét kellett volna kötni, különösen a háború első hónapjában, amikor a legnagyobb sikerek voltak. De persze többet akartam. Aztán nőttek a veszteségek. Aztán augusztus végén és ősszel az ukránok kézzelfogható sikereket értek el a harctereken. Kiütötték az orosz csapatokat Harkov régióból és részben Luganszkból, és visszafoglalták Herszont és a Dnyeperen túli területet. Akkoriban az ukránok nem akartak egy másik világot, egyesek szeretik az 1991-es határokhoz való visszatérést.

  Ki kellett hirdetnem a mozgósítást és további csapatokat kellett áthelyeznem. És télen újra próbálkozni, előrelépni...

  Vlagyimir Putyin makacs ember. Bár a történelem azt tanítja, hogy a makacsság rendkívül veszélyes lehet. Például Hitler legalább részben megőrizhette volna rezsimjét, és talán a saját bőrét is, ha korábban békére ment volna. Itt Hirohito megmenthette életét, sőt birodalmi címét is, még ha elvesztette is a valódi hatalmát. A megszállott Führer pedig mindent elveszített. Emlékszel Rettegett Ivánra! Amely a világnak és Livónia egy részének felajánlotta, beleértve Narvát és Derptet is. De Rettegett Iván teljes egészében akarta Livóniát. És folytatta a háborút Svédországgal és a Nemzetközösséggel. Nos, a krími kán portyáit is vissza kellett vernem. Röviden, mindent elveszített, amit nyert, és vissza kellett adnia a sajátjából. És a háború huszonöt évig tartott. Igen, volt kaland.

  Putyin azonban a múltról és a múltról szól? El kell dönteni, hogy mit tegyünk a jelenben? Vagy folytassa a háborút a Szovjetunióval, tekintettel a Harmadik Birodalom korábbi hibáira. Vagy mégis próbálj meg békét kötni Sztálinnal. Ennek ellenére az őseit tovább ölni nem túl kellemes. De ha sikerülne egyesülni a kommunistákkal, a gyűlölt Nagy-Britannia és Amerika ellen, az menő lenne!

  Valójában a másfél éve harcoló Putyin nem tudta legyőzni Ukrajnát, ráadásul ott is vereséget szenvedett, sőt délen a tálibok nyitottak második frontot. És itt a lehetőség! Sokat érhetsz el. És talán még a világ uralkodójává is válhat!

  Vlagyimir Vlagyimirovics nevetett, és rövid bajuszába vigyorgott. Akármit mondanak Hitlerről, két hónap alatt meghódította szinte egész Európát. Lengyelországot, amely akkoriban lakosságát és területét tekintve összehasonlítható volt Ukrajnával, két hét alatt vereséget szenvedett. Másfél hónap alatt pedig Franciaország, Nagy-Britannia, Belgium, Hollandia csapatai vereséget szenvedtek. Csak több mint négymillió embert ejtettek foglyul. Itt az eredmény.

  Igen, és a Szovjetunió óriási veszteségeket szenvedett, és majdnem vereséget szenvedett. De nagyjából ennyi. Aztán decemberben fordulat következik. És gyorsan meg kell békélnünk Sztálinnal. De a kérdés az, hogyan igazolhatod magad a saját környezetednek? Végtére is, úgy tűnik, hogy a győzelem Oroszországban olyan közel van, és hirtelen a világ?

2
Перейти на страницу:
Мир литературы

Жанры

Фантастика и фэнтези

Детективы и триллеры

Проза

Любовные романы

Приключения

Детские

Поэзия и драматургия

Старинная литература

Научно-образовательная

Компьютеры и интернет

Справочная литература

Документальная литература

Религия и духовность

Юмор

Дом и семья

Деловая литература

Жанр не определен

Техника

Прочее

Драматургия

Фольклор

Военное дело